Дуле И Коки - Најдоброто Од Дуле & Коки mp3 flac download

Дуле И Коки - Најдоброто Од Дуле & Коки download mp3, flac

Tracklist Hide Credits

1 Невесто Мори Убава
Arranged By – Дејан Георгиевски - Ѕене*Music By, Lyrics By – Народна*
2 Никој Не Знае
3 Марама
4 Залудно Е Да Се Напијам
5 Каде Спие
6 Замоци Од Песок
7 Запеј Ми
8 Со Звездите Сум Јас На Ти
9 Мене Место Не Ме Фаќа
10 Некој Момчиња Не Признаваат
11 Виа Македонија
12 Колку Треба Да Се Плати
13 Некаде Далеку
14 Трик
15 Нато Мори Душманке
16 Виолина И Гитара
17 Илјада Песни
18 Лола
19 Нека Ти Е Простено
20 Дај Ми Шанса
21 Скопска Шема

Companies, etc.

  • Phonographic Copyright (p) – Records Senator
  • Copyright (c) – Records Senator
  • Manufactured By – Records Senator

Credits

  • Design – Златко Јошевски - Пајо*
  • Management [director] – Аце Ангелоски*
  • Music Consultant, Executive-Producer – Александар Блажевски*

Notes

Cardboard Sleeve

Barcode and Other Identifiers

  • Rights Society: З.А.М.П.

Дуле И Коки - Најдоброто Од Дуле & Коки

Performer: Дуле И Коки

Album Title: Најдоброто Од Дуле & Коки

Category: Pop

Label: Records Senator ‎– none
Type: CDr, Compilation
Country: Macedonia
Date of released: 2006
Category: Pop
Style: Vocal

Size ZIP (MP3): 1688 mb

Size ZIP (FLAC): 1389 mb

Rating: 3.6 / 5

Votes: 343

Other Formats: FLAC VQF WMA ASF RA AHX MIDI


Related albums to Дуле И Коки - Најдоброто Од Дуле & Коки