AVI Telex - Per mua dhe per ty mp3 flac download

AVI Telex - Per mua dhe per ty download mp3, flac

Free Download links

AVI Telex - Per mua dhe per ty
MP3 album ZIP archive

1336 downloads at 22 mb/s

AVI Telex - Per mua dhe per ty
FLAC album ZIP archive

1862 downloads at 25 mb/s

Tracklist

1-1 3D Funky TLX 4:11
1-2 Behu engjell 4:18
1-3 Kur emrin tend e degjoj 3:34
1-4 Ta gjen mami nje sheik (hard reloaded) 3:05
1-5 Te vdes duke kenduar 4:05
1-6 Ashtu si ti 3:55
1-7 Une vetem desha te te dua 3:39
1-8 Per mua dhe per ty 4:07
1-9 O baby, baby 3:55
1-10 Shko shpirt, vetem shko 3:58
1-11 Kur zemra sundon 3:57
1-12 Zemra zemren kur e takon 4:20
1-13 Kthehu ne atdhe 3:32
1-14 Nuk besoj ne dashuri (live) 6:16
2-1 Vetem per ty (v.2)
2-2 Qeshu (v.1)
2-3 Me merr, me ndihmo (v.2)
2-4 Vetmia s’eshte per ty
2-5 Ndoshta nje dite
2-6 You’re burning
2-7 Fqinja e shokut tim (v.1)
2-8 Kendo
2-9 Dhoma 121
2-10 Cdo gje vjen me vonese
2-11 Te duhet ndihme
2-12 C’te bej me ty
2-13 Do te jeté me mire
2-14 Ta gjen mami nje sheik
2-15 Vetem ti e din
2-16 Ai qe nuk munde te dashuron
2-17 Nuk besoj ne dashuri
2-18 Ne emer te dashurise
2-19 Dil ne ora 6
2-20 Vashe e bulevardit tim
2-21 Hej, hej moj vashe

Credits

  • Computer – Artan Kastrati
  • Executive Producer – Ismet Shaini, Shpend Ahmeti
  • Producer – Artan Kastrati
  • Recorded By – Art Studio

Notes

"Telex" :
Sejat Jakupi - vocals, electric guitar, composing, arrangements
Shpend Ahmeti - drums, lyrics, arrangements, back vocals
Ismet Shaini - electric guitar, back vocals
Enver Bunjaku - keyboards, bass guitar, vocals
Bekim Ajdini - bass guitar
Artan Kastrati - solo guitar, keyboards

Guest musicians:
Tuna Sejdiu - vocals (Behu engjell)
Bukra Bajrami - back vocals
Flamur Lokaj - bass guitar (Kur zemra sundon)
Afrim Aziri - tenor saxophone, alto saxophone, soprano saxophone
"Young Brothers" - rapping (30 funky TLX)
Argjend Meca Xheni - electric piano (Kur zemra sundon)
Ramiz Jusufi Ciki - keyboards (Zemra zemren kur e takon, Kthehu ne atdhe)
Zanzi Band - music (Nuk besoj ne dashuri)

AVI Telex - Per mua dhe per ty

Performer: AVI Telex

Album Title: Per mua dhe per ty

Category: Rock, Funk / Soul

Label: Art Studio ‎– xyz
Type: 2 x CD, Album
Country: Macedonia
Date of released: 2012
Category: Rock, Funk / Soul
Style:

Size ZIP (MP3): 1336 mb

Size ZIP (FLAC): 1862 mb

Rating: 4.3 / 5

Votes: 409

Other Formats: ASF WAV VQF AC3 MP2 FLAC AUD


Related albums to AVI Telex - Per mua dhe per ty